Piknik Integracyjny pod hasłem „Słońce jest w każdym z nas” – Konstantynów

Społeczność Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie dnia 06.06.2017r. zorganizowała Piknik Integracyjny pod hasłem „Słońce jest w każdym z nas” skierowany do Mieszkańców domów pomocy społecznej, Uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z Powiatu Bialskiego i innych osób na co dzień korzystających z pomocy i wsparcia. Naszą ideą w tym dniu było wspólne spędzanie czasu, dobra zabawa i integracja.

Pani Dyrektor Małgorzata Malczuk gospodarz pikniku przywitała przybyłych gości oraz podkreśliła, że wiele osób na rożnych szczeblach zna dogłębnie problemy osób oczekujących wsparcia, pomocy, zrozumienia i akceptacji i podejmują wiele inicjatyw aby sprostać ich potrzebom.

Na spotkanie przybył Pan Robert Gmitruczuk Wicewojewoda Lubelski wraz z Kierownictwem Wydziału Polityki Społecznej, Pan Mariusz Filipiuk Starosta Powiatu Bialskiego, Przewodniczący Rady Powiatu i Radni, Pani Halina Mincewicz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, Pan Romuald Murawski Wójt Gminy Konstantynów, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek z mieszkańcami , uczestnikami oraz rodziny mieszkańców.

Wicewojewoda Lubelski podziękował za piękne hasło Pikniku „Słońce jest w każdym z nas” podkreślając, że „każdy człowiek jest piękny i bardzo wartościowy, bez względu na wiek, sprawność fizyczną czy psychiczną pochodzenie i miejsce zamieszkania”.

Starosta Bialski skierował wiele ciepłych słów do głównych bohaterów dzisiejszego spotkania, życząc wszystkim, aby odnajdowali wokół siebie ludzi o wielkim sercu, którym los najbardziej potrzebujących nie jest im obojętny. Podkreślił że praca na rzecz człowieka potrzebującego wsparcia jest wielką misją.

Wójt Gminy podkreślił, że Konstantynów jest zawsze otwarty na tego rodzaju inicjatywy.

Na czas spotkania Ksiądz Kapelan Waldemar Tkaczuk udzielił Bożego Błogosławieństwa.

Piknik uświetniła część artystyczna w wykonaniu Mieszkańców Domu – pokaz mody projektanta Konstantego Depeesowicza.
Na zakończenie części oficjalnej Wicewojewoda, Starosta i Wójt oddali salwy honorowe z armatki Kozierackiego Bractwa Kurkowego. Miłym akcentem był również taniec integracyjny wszystkich gości i uczestników prowadzony przez Panią Dorotę Galińską.

Wśród atrakcji znalazły się również:
• warsztaty malarskie pod okiem ikonografa Arkadiusz Świętochowskiego, powstały bardzo ciekawe prace indywidualne i praca zbiorowa
• przejazd bryczką oraz zabytkowym motocyklem z koszem
• zajęcia rekreacyjno- sportowe
• studio urody cieszyło się popularnością zarówno wśród pań jak i panów
• fotoshop przyciągnął wielu chętnych, którzy skorzystali z wyjątkowych stylizacji
• spotkanie przy wspólnym stole i w kawiarence oraz grillowanie

Uczestnicy Pikniku bawili się przy rytmach muzyki zespołu Tokarski& Majewski Band
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania za uczestnictwo w Pikniku. Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy goście zabrali ze sobą „słońce”, które będzie świecić w ich sercach przez długi czas.

Zdjęcia: DPS w Konstantynowie, Radio Biper