Eliminacje Regionalne Ogólnopolskich Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjanych współorganizowali:  Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej,  Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Miasta w Białej Podlaskiej i Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej,

Pierwszy turniej skierowany do uczniów gimnazjów odbył się 08.05.2018 r.  Jego gospodarzem był Zespół Szkół w Łomazach. We współzawodnictwie  uczestniczyło 9 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w konkurencjach: test z zasad i przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki turnieju BRD w kategorii gimnazjów
I miejsce  drużyna  ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Zalesiu,

II miejsce  drużyna z  Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rokitnie.

Zwycięski zespół startował w składzie:  Michał Haponiuk, Ewa Sebastianiuk i Błażej Rzymowski..

Indywidualnie  najlepszym zawodnikiem został Michał Haponiuk z Zalesia.

Eliminacje Regionalne Turnieju BRD  szkół podstawowych odbyły się 09.05.2018 r.
w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Wzięło w nim udział 10 czteroosobowych drużyn .

Wyniki turnieju BRD w kategorii szkół podstawowych
I miejsce  drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu,

II miejsce drużyna z  Zespołu Szkół w Małaszewiczach,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym.

Zwycięski zespół startował w składzie: Klaudia Fedoruk, Gabriela Dobrowolska, Michał Kaczor i Michał Karmel.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został przedstawiciel Zalesia – Michał Karmel.

Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjanych przeprowadzono w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej dnia 11.05.2018 r. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn.  Uczestnicy w testach musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat zasad i przepisów  ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługi motoroweru, a także  technicznej jazdy motorowerem i samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta.
Wyniki Turnieju Motoryzacyjnego
I miejsce  drużyna Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim ,

II miejsce drużyna ZS CKR w Leśnej Podlaskiej,

III miejsce drużyna Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Kaczmarek, Szymon Domański i Kamil Tokarski.

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentowali nasz region w finałach wojewódzkich.