Powiatowy Turniej Piłki Błotnej w Tucznej

22 lipca 2018 roku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Błotnej pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego oraz Starosty Bialskiego Mariusza Filipuka. Oficjalnego rozpoczęcia dokonali Mariusz Filipiuk – Starosta Bialski oraz Zygmunt Litwiniuk
– Wójt Gminy Tuczna. Turniej odbywał się na specjalnie przygotowanym błotnym boisku. Systemem „każdy z każdym” rozegrano 10 meczów z których każdy trwał 15 minut.
Nad przebiegiem rozgrywek czuwał Karol Walczuk – sędzia bialskopodlaskiego ZPN.
W turnieju wzięło udział 5 drużyn zajmując następujące miejsca:

I MIEJSCE – F.C TUCZNA

II MIEJSCE – KMP BIAŁA PODLASKA

III MIEJSCE – JZK NOWOSIÓLKI

IV MIEJSCE – WIELKA NIEWIADOMA

V MIEJSCE – OZ  ZABŁOCIE

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymał Marcin Jakubiuk z drużyny KMP Biała Podlaska, natomiast najlepszym bramkarzem został Marek Kubik z OZ Zabłocie.

Powiatowy Turniej Piłki Błotnej odbył się pod patronatem medialnym: TVP3 Lublin, Polskiego Radia Lublin, portalu BP24, Radia Biper, oraz tygodnika Słowo Podlasia.
Turniej transmitowany były na żywo w serwisie YouTube na kanale Lublin112 oraz na stronie www.lublin112.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji: bezpłatne dmuchańce dla dzieci,
mała gastronomia, stoisko z kolorowymi warkoczykami, stragany, stoisko Avon.

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji, dużo dobrej zabawy, wspaniały czas integracji całych rodzin – tak można w skrócie posumować Powiatowy Turniej Piłki Błotnej – Tuczna 2018.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Tuczna oraz Gminna Biblioteka Publiczna
w Tucznej.

Turniej Piłki Błotnej odbył się przy współfinansowaniu Powiatu Bialskiego
i Województwa Lubelskiego.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

GBP w Tucznej