VII POWIATOWY RAJD ROWEROWY IM. J.I. KRASZEWSKIEGO Z AKCENTEM PATRIOTYCZNYM

W sobotę, 4 sierpnia prawie 160 – osobowa grupa rowerzystów wzięła udział w VII Powiatowym Rajdzie Rowerowym im. J.I. Kraszewskiego, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy Patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski.

Imprezę otworzył wójt Gminy Sosnówka Marek Korpysz, który powitał wszystkich uczestników rajdu i życzył im wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń oraz dobrej sportowej zabawy. Wśród gości zaproszonych nie zabrakło Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego – Mariusza Kiczyńskiego, radnego Powiatu Bialskiego – Łukasza Jaszczuka oraz radnej Gminy Sosnówka – Elżbiety Stępień – Hulewskiej.

Na starcie każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy a w nim: saszetka z logo rajdu, identyfikator imienny oraz butelka wody. Organizatorzy chcąc włączyć się w obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i nadać rajdowi patriotyczny charakter, rozdali wszystkim uczestnikom biało – czerwone  chorągiewki.

Rajd rozpoczął się o godz. 13.00. a rowerzyści mieli do pokonania prawie 40 – kilometrową trasę, która prowadziła z Sosnówki przez Przechód, Lipinki, Wygnankę, Romanów, Sosnówkę, Rozwadówkę, Motwicę, Pogorzelec, Holeszów aż do Dębowa, gdzie w Gospodarstwie Agro- i Ekoturystycznym „Michałówka” na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami. Tradycyjnie, jak co roku w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie odbył się postój, gdzie rowerzyści chwilę odpoczęli,  chętni zwiedzili muzeum pisarza i zrobili wspólne zdjęcie.

Na zakończenie imprezy wręczono nagrody rzeczowe w czterech kategoriach wiekowych, które otrzymali: Tomasz Sidor, Antoni Brodzki, Jan Majka, Mikołaj Skrzyński,

Marcelina Patejuk, Emilia Klimiuk, Ewelina Lewczuk, Malwina Kadłubowska, Oliwia Stańko, Marcel Kotiuk, Daniel Kruk, Damian Łukaszuk, Mikołaj Brodzki, Alicja Bartoś, Edyta Chmielewska, Izabela Patejuk, Ewa Łukaszuk, Elżbieta Hulewska, Grzegorz Zadrożnik, Robert Chmielewski, Andrzej Klimiuk, Piotr Lewczuk vel Leoniuk, Henryk Dyrda i Partyk Kisiel. Nagrodzono również 73 – letnią Panią Eugenię, która była najstarszym uczestnikiem, niespełna 2 – letnią Marysię (przemierzyła trasę w foteliku na rowerze taty) i 7 – letnią Kaję, która samodzielnie przejechała całą drogę – najmłodszych uczestników rajdu.

Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach oraz strażacy ochotnicy z OSP Sosnówka i OSP Pogorzelec, natomiast opiekę medyczną zapewnili nam ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Parczewie, za co wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy sponsorom, którzy udzielili wsparcia finansowego i rzeczowego a byli to: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Sosnówka, Mariusz Kiczyński – Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Łukasz Jaszczuk – Radny Powiatu Bialskiego, Lilla Winniczuk – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sosnówka, sklep Martes Sport, Gospodarstwo Agro- i Ekoturystyczne „Michałówka” w Dębowie, Firma PH Maja oraz Firma Przyczepy Wojtal z Białej Podlaskiej.