Umowa na tomograf komputerowy dla szpitala powiatowego podpisana

10 października w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania na tomograf komputerowy dla szpitala powiatowego. Umowę z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie podpisał dyrektor SPZOZ Wiesław Zaniewicz. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk i ordynator Oddziału Chirurgii międzyrzeckiego szpitala dr Romuald Pietrosiuk.

Szpital w Międzyrzecu Podlaskim był jednym z ostatnich w województwie szpitali niewyposażonych w tomograf komputerowy. Projekt, którego celem było pozyskanie funduszy na uruchomienie Pracowni Tomografii Komputerowej uzyskał dofinansowanie jako trzeci z siedmiu wybranych do dofinansowania spośród ponad 60 złożonych w konkursie. Według planów pracownia Tomografii Komputerowej zostanie zlokalizowana na parterze budynku B Szpitala, w bezpośrednim sąsiedztwie Izby Przyjęć i Laboratorium, w obrębie Działu Diagnostyki Obrazowej. Wartość projektu to 1 387 750,00 zł.