XI edycja Bialskiej Ligi Szachowej Turniej w Łomazach

1 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół w Łomazach rozegrano kolejne zawody Bialskiej Ligi Szachowej pod honorowym patronatem Starosty Bialskiego i Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej. Głównym sponsorem Bialskiej Ligi Szachowej jest Fundacja Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe w ramach programu „Bank Młodych Mistrzów Sportu”.

Do rywalizacji na szachownicach przystąpiło 80 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Kąkolewnicy.

Wśród najmłodszych dziewczynek, uczennice oddziałów 0 – 2 szkół podstawowych, po raz kolejny zwyciężyła Magdalena Kaniuch z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Drugie miejsce zajęła Julia Golec z SP 2 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecie Inga Jarocka z SP 5 w Białej Podlaskiej. W kategorii uczniów oddziałów 0 – 2 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski z SP nr 1 w Terespolu. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Mihail Smerachanski – uczeń SP w Sielczyku i Kamil Kołodziej z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W grupie uczennic klas 3 – 6 wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy i wyprzedziła Annę Oleksiuk z SP w Rogoźnicy oraz Aleksandrę Słowikowską z SP 2 w Radzyniu Podlaskim.

W klasyfikacji uczniów klas 3 – 6 zwyciężył Aleksander Nakaziuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, przed kolegą ze szkoły Karolem Petruczenko i Bartoszem Harasimem z SP 2 w Radzyniu Podlaskim.

W klasyfikacjach młodzieży zwyciężyli: uczennice klas 7 – 8 szkół podstawowych i ostatnia klasa gimnazjum – Patrycja Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim; uczniowie klas 7 – 8 szkół podstawowych i ostatnia klasa gimnazjum – Piotr Pytka z SP 1 w Terespolu; uczennice liceów – Malwina Lewandowska z ZSE w Międzyrzecu Podlaskim; uczniowie liceów – Grzegorz Olichwirowicz z I LO w Białej Podlaskiej.

W trakcie turnieju wszyscy zawodnicy i opiekunowie zjedli ciepły posiłek.

Następne zawody rozegrane zostaną 5 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.