Finał Powiatu Bialskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt * Igrzyska Młodzieży Szkolnej* odbył się w dniu 20.03.2019r. o godz. 10.00 w hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu.

System gier: podział na pary, gry na krzyż 2 x 10 minut.

Kolejność rozgrywanych spotkań:

Szkoła Podstawowa w Wisznicach  – Szkoła Podstawowa w Rokitnie                7:5

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Piszczacu – Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzec Podl. 10:3

mecz o III miejsce

Szkoła Podstawowa w Rokitnie –  Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzec Podl.      3:15

mecz o I miejsce

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Piszczacu –  Szkoła Podstawowa w Wisznicach      10:6

Kolejność miejsc:

I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 Piszczac – opiekun Piotr Kurowski

II miejsce  Szkoła Podstawowa w Wisznicach – opiekun Dorota Nuszczyk

III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzec Podl. – opiekun Andrzej Kobyłka

IV miejsce  Szkoła Podstawowa w Rokitnie – opiekun Tomasz Nowicki

Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz awans do rejonu otrzymała drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu w składzie: Afaltowska Ewelina, Biernacka Magdalena, Borkusewicz Dominika, Glińska Julia, Kołodziej Laura, Kondratiuk Klaudia, Zofia Malicka, Muszyńska Honorata, Nestorowicz Natalia, Prokopiuk Bernadetta, Sarnecka Oliwia, Szot Karolina, Ułasiuk Patrycja, Wajs Julia, Warda Paulina, Żakowska Natalia. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.

Zawody rejonowe odbędą się w dniu 01.04.2019r. godz. 10.00 w – hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Białej Podlaskiej ul. Sportowa 7.

Bialski Szkolny Związek Sportowy dziękuje Dyrekcji Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu oraz nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w przeprowadzeniu finału.

Stanisław Polaczuk