Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

6 czerwca 2019 r. na stadionie sportowym w Kobylanach zostały rozegrane XXI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według międzynarodowego regulaminu CTiF.

Organizatorami zawodów byli Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Białej Podlaskiej i Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej, a gospodarzem Gmina Terespol.

Otwarcia zawodów dokonał bryg Marek Chwalczuk – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP. Wśród gości obecni byli: ks. kanonik Andrzej Biernat – diecezjalny kapelan strażaków oraz Pani Danuta Wowczeniuk – Sekretarz Gminy Terespol.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska pod przewodnictwem mł. bryg. Marka Polubca – naczelnika wydziału operacyjnego.

Do zawodów przystąpiło 18 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – 10 chłopięcych i 8 dziewczęcych. Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach. Pierwszą były ćwiczenia bojowe w trakcie, których trzeba było m.in. rozwinąć linię gaśniczą, pokonać tunel i kładkę, napełnić zbiornik wodą oraz ułożyć sprzęt i zawiązać węzły. Drugą konkurencją był bieg sztafetowy  400 m z przeszkodami w trakcie, którego należało m.in. pokonać ścianę-drabinę, przenieść gaśnicę, rozwinąć linię wężową i połączyć ją z prądownicą.

Po rozegranych konkurencjach laureatami XXI powiatowych zawodów zostali:

Grupa dziewcząt:

1 miejsce               MDP Drelów                   z wynikiem  1.034,25 pkt.

2 miejsce               MDP Chotyłów               z wynikiem  1.028,74 pkt.

3 miejsce               MDP Rogoźnica              z wynikiem  1.026,53 pkt.

Grupa chłopców:

1 miejsce               MDP Tuczna                   z wynikiem  1.033,95 pkt.

2 miejsce               MDP Drelów                   z wynikiem  1.028,10 pkt.

3 miejsce               MDP Łomazy                  z wynikiem  1.027,15 pkt.

Dla laureatów pierwszych 3 miejsc zostały wręczone puchary, dyplomy, nagrody indywidualne, których fundatorami byli – Starosta Bialski, Komendant Miejski PSP, Wójt Gminy Terespol oraz Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w  Białej Podlaskiej.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy i upominki za udział, a  opiekunowie podziękowania za przygotowanie młodzieży do startu w  zawodach. Nagrodzono również najmłodszych zawodników startujących w zawodach, którymi byli Wiktoria Charewicz i Alan Darczuk z MDP Zalesie, a upominki ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Białej Podlaskiej.

Sponsorami wyżywienia byli: Hurtownia napojów „Wysokiński” z Międzyrzeca Podlaskiego, Wójt Gminy Terespol, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Białej Podlaskiej oraz Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej.

Organizatorzy zawodów dziękują Panu Wójtowi Gminy Terespol oraz pracownikom Urzędu Gminy i strażakom za pomoc w organizacji XXI powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych MDP.

Opracował:

mł. bryg. Mirosław Byszuk