Powiatowy Turniej Piłki Błotnej w Tucznej

23 czerwca 2019 roku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Błotnej pod honorowym patronatem Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Tuczna, Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Tucznej.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonali Zygmunt Litwiniuk – Wójt Gminy Tuczna oraz Mariusz Kiczyński –Przewodniczący Rady Powiatu.

Turniej piłki błotnej to zawody połączone z zabawą i są  rozgrywane na sportowych zasadach. Reguły piłki błotnej są podobne do piłki nożnej. Celem meczu jest przede wszystkim popularyzacja aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz gry w piłkę błotną. Turniej odbywał się na specjalnie przygotowanym błotnym boisku, systemem „każdy z każdym”. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Bartosz Reduch. Rozgrywki relacjonował Tomasz Kukawski.

W turnieju wzięło udział 3 drużyny zajmując następujące miejsca:

I MIEJSCE – RFE TUCZNA

II MIEJSCE – KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BIAŁEJ PODLASKIEJ

III MIEJSCE – DZIKI TADZIKA

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Banner promocyjny umieszczony został przy namiocie, przy scenie, prowadzący turniej informował o patronacie honorowym Starosty Bialskiego i o otrzymanej dotacji z Powiatu Bialskiego.

Powiatowy Turniej Piłki Błotnej odbył się pod patronatem medialnym: tygodnika Słowo Podlasia, portalu BP24 oraz Radia Biper.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji dla dzieci: bezpłatne dmuchańce, lody, popcorni wata cukrowa.

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji, dużo dobrej zabawy, wspaniały czas integracji całych rodzin – tak można w skrócie posumować Powiatowy Turniej Piłki Błotnej – Tuczna 2019.