XXVI Memoriał Stanisława Seheniuka w piłce siatkowej

23 czerwca 2019 roku na boisku sportowym „Sokół” przy ZPO w Kodniu , odbył się XXVI Memoriał Stanisława Seheniuka w piłce siatkowej- Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej w Kodniu. Turniej  organizowany jest dla uczczenia pamięci Stanisława Seheniuka- siatkarza, nauczyciela, zasłużonego  działacza kultury fizycznej i sportu. Od lat jest to impreza popularyzująca siatkówkę w środowisku lokalnym i powiatowym , upowszechniająca pozytywne  wzorce i kształtująca pozytywne  postawy sportowe wśród dorosłych i młodzieży.

Organizatorami Turnieju byli: Wójt Gminy Kodeń, Lubelski Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Towarzystwo Przyjaciół Kodnia, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu, Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu, Związek  Nauczycielstwa Polskiego w Kodniu.

Zawodników  i sympatyków piłki siatkowej zgromadzonych na imprezie powitali Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kodnia Jacek Malarski  i gospodarz Gminy Wójt Jerzy Troć oraz Przewodnicząca RG Barbara Radecka. Na memoriale zagościli również Radni Powiatowi – Przewodniczący Rady Mariusz Kiczyński i Radny Tomasz Andrejuk.

W tegorocznych  zawodach  wzięło udział  sześć zespołów:   miejsce wywalczyła drużyna z Jabłonia, II- Polesie Urszulin, III- Kodeń I, IV- Kodeń II, V- Warka Dobratycze, VI- Team ZPO.

Wszystkie drużyny  otrzymały Puchar i pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy przewidują również nagrody lub puchary dla indywidualnych zawodników . I tak nagrodzono: Najmłodszego zawodnika memoriału którym został Patryk Maciak (2005r.) z Team ZPO, Najstarszego zawodnika Memoriału – Krzysztofa Chróla (1976r.) z Jabłonia, Zawodnika MVP Memoriału- Piotra Gąsiora z Polesia Urszulin, oraz Weterana Memoriału – Ireneusza Szkodzińskiego z Kodnia I. Podczas  Turnieju zawodnicy mieli zapewnione napoje, a po turnieju wszyscy uczestnicy spotkali się na integracyjnym poczęstunku zorganizowanym przez organizatorów.

Agnieszka Nowacka