Jesienne Spotkanie z Piosenką w Tłuśćcu

14 września w Tłuśćcu odbyła się uroczystość „Jesienne Spotkanie z Piosenką”. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzec Podlaskim, zespół „Sami Swoi” z Tłuśćca
Uroczystość poprowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Justyna Świerczewska, która powitała wszystkich zebranych gości.
Następnie odbyły się pieśni w wykonaniu samych gospodarzy, czyli zespół ,,Sami Swoi”, ale również przyjaznych zespołów ludowych, takich jak ,,Kalina” z Wygnanki, ,,Ale baby” z kapelą z Berezy, ,,Echo” z Przychód, ,,Jagódki” ze Żdżar, ,,Jutrzenka” z Rogoźnicy, ,,Białynia” z Worońca oraz ,,Leśne Echo” z Zaścianek.
Po występach przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich artystów i sponsorów uroczystości. Wręczenia podziękowań dokonali wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz i Justyna Świerczewska.
Na zakończenie, po skosztowaniu regionalnego posiłku, zespół ,,Sami Swoi” przygotował skecz pod tytułem ,,Babski wieczór” i tym pozytywnym akcentem sobotnia uroczystość dobiegła końca.

Tekst i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim