Nowa karetka w międzyrzeckim szpitalu

Październik nie tylko jubileusz 20-lecia Powiatu Bialskiego. To także jubileusz 15-lecia Partnerstwa z Powiatem Oberhavel.

Oba powiaty są niezwykle zadowolone z dotychczasowej współpracy. Dowodem ich świetnych relacji jest karetka, którą starosta Ludger Weskamp przekazał na rzecz międzyrzeckiego szpitala. Pojazd odebrali na placu szpitalnym starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz dyrektor placówki Wiesław Zaniewicz, którzy w ramach podziękowań przekazali przedstawicielom niemieckiej delegacji symboliczne 1 euro oraz okolicznościowy grawerton.

Ponadto członkowie delegacji niemieckiej oraz francuskiej wyrazili zainteresowanie pracą naszego szpitala, który chętnie zwiedzili, zapoznając się ze schematem jego działania. Następnie udali się do powstającego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach, by poznać polskie rozwiązania w tym zakresie.