XII Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka

W sobotę 23 listopada br. odbył się XII Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka, legendarnego trenera, wychowawcy oraz cenionego w kraju działacza tej dyscypliny.

W zawodach 11 klubów ciężarowych z Polski i Białorusi wystawiło zawodników w następujących kategoriach: dzieci do 13 roku życia (12 osób), 15 zawodniczek w kategorii Kobiet Open oraz 37 zawodników podzielonych na 3 grupy: do 15 lat, do 17 lat i Open.

Zawodnicy rywalizowali o pierwsze 6 miejsc w punktacji Sinclera (zsumowany wynik w rwaniu i w podrzucie pomnożony przez współczynnik przypisany do wagi).

Zawody zaczęły się od najmłodszej grupy ,,na technikę”, czyli liczył się nie ciężar sztangi, a technika podnoszenia (boju). W tej grupie każdy był wygranym, ponieważ nie liczyła się rywalizacja, a bardziej sama prezentacja. Dzieci otrzymały pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Rywalizacja rozpoczęła się od Pań. Po zaciętej walce, pobitych rekordach życiowych najwyższe miejsca na podium uzyskały:

1. Marlena Polakowska (GLKS POM-ISKRA Piotrowice) – 238,37 pkt.
  2. Dominika Sacharuk (KS AZS AWF Biała Podlaska) – 220,14 pkt.
  3. Agnieszka Rak (LKS ZNICZ Biłgoraj) – 220,11 pkt.

W kategorii chłopców do lat 15 (U-15) rywalizacja również była emocjonująca. Wygrał Kirill Danilchuk z klubu SDIUSZOR z Brześcia (Białoruś) uzyskując 248,34 pkt.

Drugie miejsce zajął Mateusz Zawisza z klubu WISŁA Puławy 245,15 pkt.

Natomiast trzecie miejsce zdobył zawodnik z Sekcji Podnoszenia Ciężarów MOK Terespol – Piotr Jeromin 243,99 pkt.

Następnie na pomost wkroczyli chłopcy w kategorii do lat 17 (U-17). Tutaj rywalizacja była jeszcze bardziej widowiskowa. Ku uciesze terespolskich kibiców zwyciężył Konrad Łazuga z Sekcji Podnoszenia Ciężarów MOK Terespol uzyskując 335,16 pkt.

Drugie miejsce zajął Łukasz Bogusz, GCK Kobylany 274,87 pkt.

Trzecie miejsce zajął Bartosz Niczyporuk, GCK Kobylany 262,76 pkt.

W ostatniej kategorii Open wystartowali najstarsi zawodnicy. Rywalizacja była najbardziej widowiskowa, gdyż na sztandze pojawiały się ciężary powyżej 150 kg.

Zwyciężył Łukasz Ławecki z klubu ŁKS ORLĘTA Łuków uzyskując 366,85 pkt.

Drugie miejsce zdobył Patryk Burda, KS AZS AWF Biała Podlaska 311,60 pkt.

Trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Kobel, KS AZS AWF Biała Podlaska 308,52 pkt.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła nasza Sekcja Podnoszenia Ciężarów MOK Terespol – 862,3 pkt.

Drugie miejsce – KS WISŁA Puławy 750,5 pkt.

Trzecie miejsce – LKS ZNICZ Biłgoraj – 748,2 pkt.

Pozostałe miejsca zajęły: GLKS POM-ISKRA Piotrowice, GCK Kobylany, ŁKS ORLĘTA Łuków, SDIUSZOR Brześć, AZS AWF Biała Podlaska, MKS UNIA Hrubieszów, LUKS Chełm, GULKS Niemce.

Dziękujemy burmistrzowi Jackowi Danielukowi za przywitanie zawodników i publiczność, Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe, Arturowi Skolimowskiemu za organizację turnieju, a także Grupie Tańca Nowoczesnego FLESZ za występy taneczne.