Data: 04-08-2015
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego


Aktualności

Utrudnienia w ruchu w związku z Biegiem Sapiehów
opublikowano: 30.07.2015

informacja

Burze z gradem 23.07.2015
opublikowano: 23.07.2015

ogłoszenie

Mammobus - 4 sierpnia w Piszczacu
opublikowano: 20.07.2015

Już niebawem możliwość zbadania się w mammobusie dla kobiet w wieku 40 - 75 lat!

Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania w ramach NFZ dla pań w wieku 50 - 69 lat), wykonamy bezpłatne badania dla kobiet wieku 40 - 49 oraz 70 - 75 lat!

Badania finansowane są z Funduszy Norweskich. Na badanie wymagane jest skierowanie lekarskie. Wszystkie szczegóły dotyczące badań znajdują się w załączonym pliku.

>>> załącznik ze szczegółami <<<

Ogłoszenie Ministerstwa Środowiska
opublikowano: 07.07.2015

 

Minister Środowiska informuje, że zgodnie z art. 13a ust. 2 ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich kategorii własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019, którego celem jest określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian.

Wyniki inwentaryzacji będą wykorzystywane wyłącznie dla celów statystycznych, które poza dostarczaniem danych o lasach polskich dla sprawozdawczości krajowej i międzynarodowej, będą również służyły formułowaniu, realizacji i ocenie polityki leśnej Państwa.

W związku z powyższym uprasza się o umożliwienie uprawnionym pracownikom Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej wstępu na teren lasów w celu założenia na nich powierzchni próbnych, a następnie dokonywania cyklicznych pomiarów na tych powierzchniach. Prace terenowe, w każdym roku 5-letniego cyklu, będą wykonywane w miesiącach: czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu.

 

Dzień Śmiesznych Sportów
opublikowano: 03.07.2015

Dziwne Sporty

Stowarzyszenie „Korona" przy współpracy z Radą Sołecką Ortela Królewskiego Pierwszego i OSP zorganizowali w niedzielę 28 czerwca 2015r „Dzień śmiesznych sportów".  Przygotowano liczne gry i zabawy sprawnościowe dla wszystkich zebranych mieszkańców m.in. rzut lotkami i beretem, przeciąganie liny, bieg slalom w fartuszku, bieg na nartach oraz wiele innych. Dzieci miały do dyspozycji urządzenie rekreacyjne tj. zjeżdżalnię. W trakcie imprezy zapewniono dostęp do napoi orzeźwiających, lodów, a całość uwieńczyło pieczenie kiełbasek przy ognisku, i dla każdego upominek rzeczowy.                                                          

Dzięki słonecznej pogodzie i zaangażowaniu mieszkańców  impreza przebiegła pomyślnie. Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i przybyłym uczestnikom.

 

>>> ZAPRASZAMY DO GALERII <<<

1 2 3 ... 69 70 71 Następna
Czytnik RSS
Wiadomości - Wirtualna Polska

 

Ankieta

Wirtualny spacer

wifi

Plan gospodarki niskoemisyjnej

harmonogram

deklaracja

segregacja

uchwała budżetowa

stawki

eea grants

TV Piszczac

CEIDG

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej

Wrota Lubelszczyzny

Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu

Polecane wydarzenia

projekt z UE

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

© Copyright 2010 by E-Studio Software Sp. J.