Wizyta biskupa Piotra Sawczuka w Międzyrzecu Podlaskim

W dniach 18-19 września powiat bialski odwiedził biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ksiądz Piotr Sawczuk. Była to kolejna wizytacja, jaką duchowny przeprowadza rokrocznie na terenie parafii przynależących do dekanatu w Siedlcach. Wizyta jest okazją do spotkań z przedstawicielami władz samorządowych, przedsiębiorcami, właścicielami firm i wiernymi.

Tym razem ksiądz biskup gościł w Międzyrzecu Podlaskim. Tam odwiedził m.in. Urząd Gminy oraz Szpital Powiatowy. W oficjalnym spotkaniu duchownego ze środowiskiem lekarskim jako organ prowadzący udział wziął starosta bialski Mariusz Filipiuk. Pod przewodnictwem dyrektora placówki Wiesława Zaniewicza zgromadzeni goście zwiedzali nowoczesny budynek szpitala. Delegacja z Kurii miała okazję zapoznać się z warunkami panującymi w placówce po wykonanych dla szpitala pracach remontowo-budowlanych na otwartym niedawno oddziale rehabilitacji i obejrzeć nowe wyposażenie. Ksiądz biskup nie szczędził czasu na rozmowy zarówno z dyrekcją i personelem szpitala, jak również z jego pacjentami.

zdjęcia: Sławomir Karczewski