XXVII sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej

Debata na temat trudnej sytuacji w rolnictwie w powiecie bialskim zdominowała XXVII sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, która odbyła się 18 października. Wśród wypowiedzi radnych, zaproszonych wójtów, sołtysów, przedstawicieli instytucji związanych z rolnictwem, a przede wszystkim rolników priorytetową sprawą okazały się konsekwencje nałożone na hodowców trzody chlewnej z naszego terenu w związku z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń. Proponowano pewne rozwiązania, dzielono się podjętymi działaniami w tym względzie. Mówiono także o innych aspektach, które wskazują na trudną sytuację rolnictwa. Podsumowaniem debaty było przyjęcie Apelu Rady Powiatu w Białej Podlaskiej w sprawie podjęcia przez Prezesa Rady Ministrów działań w celu poprawy trudnej sytuacji rolnictwa w powiecie bialskim.

Treść Apelu znajduje się tutaj

Zdjęcia Grzegorz Panasiuk