Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego w Janowie Podlaskim

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2015/2016 odbyło się tym razem w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim 6 grudnia. Organizatorem spotkania był Bialski Szkolny Związek Sportowy. Na tym święcie sportu były obecne władze powiatu bialskiego – starosta Mariusz Filipiuk, a także wicestarosta Janusz Skólimowski. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor goszczącej szkoły Jarosław Dubisz.

Starosta bialski w swoim wystąpieniu pogratulował nagrodzonym i podziękował za liczne działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży z powiatu bialskiego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy w ramach współzawodnictwa. Podziękował także za zaangażowanie Stanisławowi Polaczukowi, który tą organizacją się zajmuje. Podkreślił też rolę powiatu bialskiego w tych przedsięwzięciu, które przejawiają się jego finansowaniem. Podziękowaniem od dyrektorów szkół i uczniów staroście bialskiemu był wręczony przez władze BSZS grawerton.

W podsumowaniu współzawodnictwa – szkoły podstawowe do 100 uczniów najlepszą okazała się ta z Woskrzenic Dużych. Drugie miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa z Chotyłowa, a trzecie – z Dobrynia Dużego. Kolejne miejsca przedstawiają się następująco: IV miejsce – Szkoła Podstawowa z Sosnówki, V miejsce – Szkoła Podstawowa z Horodyszcza, VI miejsce – Szkoła Podstawowa z Ortela Książęcego.

W przypadku szkół podstawowych powyżej 100  uczniów I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Konstantynowa, II miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej Nr 3 Międzyrzec Podlaskim, zaś III – Szkole Podstawowej w Wisznicach. Kolejne miejsca to: IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Terespolu, V miejsce – Szkoła Podstawowa w Piszczacu, VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 Międzyrzec Podlaskim.

W ramach Gimnazjady najlepszym gimnazjum okazało się to z Łomaz. Za nim na drugim miejscu uplasowało się Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu, natomiast na III – Gimnazjum w Konstantynowie. Dalsze miejsca: IV – Gimnazjum Nr 3 Międzyrzec Podlaskim, V – Publiczne Gimnazjum w Sworach i Publiczne Gimnazjum Nr 1 Terespol.

W Licealiadzie I miejsce zdobyło Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach, II – Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim,  III – Zespół Szkół w Janowie Podlaskim, IV – Zespół Szkół w Małaszewiczach, V – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskim, V – Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzec Podlaskim.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali z rąk władz powiatu puchary i dyplomy.

Starosta bialski wręczył także listy gratulacyjne nauczycielom za wyniki sportowe uczniów w finałach wojewódzkich. Za Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wyróżnienia otrzymali: Dariusz Domitrz ze Szkoły Podstawowej z Konstantynowa (za I miejsce w mini koszykówce dziewcząt),  Dariusz Duklewski ze Szkoły Podstawowej z Woskrzenic Dużych (za I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych), Wojciech Lubański ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim (za I miejsce w pływaniu sztafety chłopców 8x25m), Sylwester Oksiejuk również ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim (za II miejsce w mini siatkówce „4” chłopców), Bożena Węgrzyniak także ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim (za II miejsce w szachach drużynowych) oraz Zbigniew Wasąg ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim (za III miejsce w mini piłce nożnej chłopców). Za  Gimnazjadę: Zbigniew Bernat Gimnazjum Sportowego Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim (za I miejsce w siatkówce chłopców), Grzegorz Machnowski   z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Terespolu (za I miejsce w indywidualnych biegach na 1.000 m, II miejsce za indywidualne biegi przełajowe, III miejsce za skok w dal i III miejsce za biegi na 300 m),  Artur Wiśniewski z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu (za I miejsce w skoku wzwyż), Patrycja Karwowska z Gimnazjum  Sportowego Nr 3 w Międzyrzec Podlaski  (za II miejsce w pływaniu sztafety 10x 25m chłopcy), Tadeusz Suwała       z Gimnazjum w Tucznej (za III miejsce – drużynowy tenis stołowy chłopców), Marek Prokopiuk z Gimnazjum w Łomazach (za III miejsce – bieg na 100 m i III miejsce – bieg na 1.000 m) oraz Marcin Hołoweńko z Gimnazjum  Sportowego Nr 3 w Międzyrzec Podlaski  (za III miejsce – skok wzwyż). I za Licealiadę:  Marcin  Śliwa z Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim (za I miejsce – siatkówka chłopców).

Dodatkowo nagrody pieniężne od starosty bialskiego otrzymali: Marcin Śliwa, Artur Romaniuk, a także Stanisław Polaczuk.

Uroczystość była także dobrą okazją na wręczenie przez starostę i wicestarostę odznaczeń „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” wnioskowane przez Bialski Szkolny Związek Sportowy.  Otrzymali je: Honorata Godlewska – nauczycielka wychowania fizycznego ZS CKR w Leśnej Podlaskiej, Marcin Hołoweńko – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Międzyrzecu Podlaskim, Jarosław Hryciuk – nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim, Dorota Jakimiuk Orzechowska – nauczycielka wychowania fizycznego SP w Janowie Podlaskim, Monika Kiryluk – nauczycielka wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Sworach, Dawid Smolbik – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim i  Piotr Woźniak – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Konstantynowie.

Między poszczególnymi częściami zebrani mogli podziwiać zdolną młodzież Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim, a wśród nich znanych chociażby z programu TVN „Mam Talent” uczniów klas mundurowych trenujących w UKS „HWA-RANG” z pokazem taekwon-do.

Na koniec Maciej Kosik – wiceprezes Lubelskiego SZS, a jednocześnie przewodniczący BSZS w Białej Podlaskiej podsumował działalność tej organizacji na terenie powiatu.