Targi Pracy i Edukacji w Białej Podlaskiej

28 marca w Hali widowiskowo – sportowej AWF w Białej Podlaska odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Biorąc udział w Targach mieszkańcy powiatu bialskiego mięli okazję zapoznać się z ofertami kształcenia i zatrudnienia, które przygotowali przybyli tego dnia wystawcy m.in. ze Szkół Rzemieślniczych Bialskiego Cechu, Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej czy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Zgromadzeni w hali przy ul. Marusarza mięli również okazję obejrzeć pokaz zespołu tanecznego AWF, posłuchać lokalnych pieśni w wykonaniu zespołu śpiewaczego oraz zapoznać się z tajnikami ludowego rzemiosła.

W otwarciu Targów uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, wśród których obecny był także starosta bialski Mariusz Filipiuk. Targi zorganizowane zostały z inicjatywy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej i Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie filia w Białej Podlaskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli starosta bialski Mariusz Filipiuk i prezydent miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

Tekst: Wioletta Bielecka/ Zdjęcia: Grzegorz Panasiuk