Gminne obchody Dnia Strażaka w Drelowie

7 maja w Drelowie odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, którą w intencji strażaków odprawił ks. Sebastian Mućka. Następnie zgromadzeni przeszli przed budynek remizy strażackiej, gdzie odbyła się główna część obchodów. Wtedy m.in. poświęcono nową figurkę św. Floriana oraz wręczono medale dla zasłużonych strażaków. Odznaczeni zostali druhowie: Arkadiusz Panasiuk, Maciej Nekreś i Ireneusz Szabaciuk. W wydarzeniu udział wzięły reprezentacje jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, poczty sztandarowe oraz goście, wśród których znaleźli się m.in.: członek Zarządu Głównego ZOSP RP Franciszek Jerzy Stefaniuk, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP starosta bialski Mariusz Filipiuk, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski, komendant gminny OSP Międzyrzec Podlaski Józef Daniluk. W uroczystości wzięli udział również komendant gminny OSP Adam Bahonko i sekretarz gminy Drelów Ireneusz Bielecki. Gospodarzem uroczystości był prezes OSP Drelów Zygmunt Szabaciuk.