Stadnina Koni w Janowie Podlaskim ma już 200 lat

To wyjątkowy rok dla Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Najstarsza w Polsce stadnina świętuje właśnie jubileusz 200-lecia powstania. 13 maja odbyło się uroczyste otwarcie obchodów. Goście zebrani w Janowie Podlaskim uczestniczyli m.in. w odsłonięciu tablicy upamiętniającej jubileusz. Wśród zgromadzonych znalazł się starosta bialski Mariusz Filipiuk, który złożył kwiaty przy popiersiu wieloletniego dyrektora stadniny, Andrzeja Krzyształowicza. Obecnemu prezesowi, Sławomirowi Pietrzakowi, życzył dalszych sukcesów, a całej załodze pracującej w stadninie dziękował za trud i zaangażowanie.

Kalendarz imprez związanych ze świętem stadniny jest bardzo bogaty i znaleźć w nim można zapowiedzi takich jak wydarzeń jak Zawody Regionalne w WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego) połączone z Zawodami Kawaleryjskimi, które odbędą się jeszcze w maju. Przed miłośnikami koni są również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sportowych Koni Arabskich, konferencja naukowa na temat koni arabskich i małopolskich oraz pokaz najlepszych koni XXXIX Narodowego Pokazu Koni Arabskich. Organizatorzy szczególnie zapraszają do udziału w sierpniowym Święcie Konia Arabskiego, którego głównym punktem będzie XLVIII Aukcja Pride of Poland.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, specjalizująca się w hodowli koni arabskich czystej krwi oraz półkrwi angloarabskiej, szczyci się bogatą tradycją i renomą w Polsce i daleko poza jej granicami.