95-lecie OSP Kożuszki

17 września w Kożuszkach (gm. Międzyrzec Podlaski) odbyły się obchody jubileuszu 95-lecia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którym towarzyszyły dożynki parafialne. W intencji strażaków i mieszkańców odprawiona została msza św. Główna część uroczystości związanych z jubileuszem powstania OSP odbyła się w remizie strażackiej, gdzie szczególnie zasłużeni strażacy i osoby, które przyczyniły się do rozwijania się jednostki, otrzymali specjalne medale i odznaczenia. Wręczał je m.in. starosta bialski oraz prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Mariusz Filipiuk.

Starosta podziękował strażakom za ich bezinteresowną służbę i oddanie, wręczając pamiątkowy list gratulacyjny. Złożył również życzenia im, przybyłym na uroczystość rodzinom strażackim oraz wszystkim mieszkańcom Kożuszek, którzy obchodzili dożynkowe święto.

Wśród przybyłych do Kożuszek gości znaleźli się m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Kostka, wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, przewodniczący Rady Gminy Międzyrzec Podlaski Andrzej Pietruk, a także przedstawiciele oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dla uczestników niedzielnych wydarzeń organizatorzy przygotowali festyn „Rodzina Sportem Silna” i koncert zespołu Vivo.