Rolnik z powiatu bialskiego „Zasłużony dla Rolnictwa”

„Zasłużony dla Rolnictwa” to odznaczenie nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie Rolnictwa i działania na rzecz rozwijania wsi polskiej. We wtorek 14 listopada odznaczeniem tym został uhonorowany kolejny rolnik pochodzący z powiatu bialskiego. Honorową odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa” z rąk starosty bialskiego Mariusza Filipiuka odebrał Paweł Łukaszuk z Zasiadek (gm. Międzyrzec Podlaski).

Wspólnie z ojcem prowadzi on gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 90 ha. Na swoich gruntach z dobrym wynikiem uprawia pszenicę, pszenżyto, kukurydzę i rzepak. Młody rolnik prowadzi również hodowlę indyków (blisko 200 tys. sztuk rocznie). Poza pracą w rolnictwie angażuje się w lokalne inicjatywy społeczne.

Serdecznie gratulujemy odznaczenia i życzymy dalszych sukcesów!