Spotkanie organizacyjne w sprawie projektu transgranicznego

4 stycznia w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie organizacyjne w ramach projektu „Poprawa dostępności powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego dzięki budowie i przebudowie infrastruktury komunikacyjnej prowadzącej do przejścia granicznego Sławatycze – Domaczewo” współfinansowanego z Funduszy Europejskich.

W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Marianna Tumiłowicz z pracownikami, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych  Krystyna Beń z pracownikami, autor dokumentacji aplikacyjnej – Sławomir Kuśmicki

Stronę białoruską reprezentowali: naczelnik oddziału planowania przedsiębiorstwa „Briestobldorstroj” Sidarchuk Sviatlana oraz dyrektor generalny przedsiębiorstwa „Briestobldorstroj” Siarhei Dziamko.

Głównym celem spotkania była wstępna modyfikacja budżet projektu, tak aby dopasować go do obniżonej przez Instytucję Zarządzającą Programem wartości. Wprowadzono również wstępne ustalenia do Umowy Partnerskiej, która zawarta będzie pomiędzy strona polską i białoruską po podpisaniu Umowy Grantowej. Podjęto także dyskusję w kwestii zaangażowania odpowiedniego personelu który odpowiadał będzie za realizację projektu.

Przypomnijmy, że w ramach projektu przebudowane zostaną droga powiatowa Nr 1051L Zalesie – Chotyłów – Piszczac – Tuczna – Sławatycze na odcinku długości 4,4 km oraz droga Malorita-Miedno-Znamienka na odcinku 5,1 km, łącznie 9,5 km. Drogi te prowadzą bezpośrednio do przejścia granicznego Sławatycze – Domaczewo.

Całkowita wartość projektu to 9 252 000 zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 90 %, co stanowi kwotę: 8 326 800 zł, wkład własny to 10%, czyli  925 200 zł – sfinansowany zostanie ze środków obydwu partnerów.

Michał Krasa