Spotkanie dotyczące międzynarodowego projektu „Ginące zawody na europejskim rynku pracy”

6 stycznia w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyło się spotkanie dotyczące opracowanego w grudniu ubiegłego roku projektu „Ginące zawody na europejskim rynku pracy” Akcji 2. Partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkoleń zawodowych programu Erasmus+. Został on przygotowany przez przedstawicieli organizacji partnerskich z Polski, Niemiec i Litwy podczas I międzynarodowego spotkania projektowego.

W sobotniej rozmowie udział wziął m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk, któremu towarzyszyła niemiecka delegacja powiatu Oberhavel. W jej skład weszli: Karsten Peter Schröder – Przewodniczący Rady Powiatu Oberhavel oraz Nadine Rauch – Kierowniczka Działu Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Oberhavel.

Uczestnicy spotkania zapoznali się ze szczegółami projektu, dotyczącymi m.in. zarządzania projektem, podziału zadań w partnerstwie czy jego zakładanych rezultatów.

„Ginące zawody na europejskim rynku pracy” to dwuletni projekt międzynarodowego partnerstwa organizacji z Polski, Litwy i Niemiec, popularyzujący ginące zawody i tradycyjne rzemiosło w połączeniu z nowatorskimi działaniami na rzecz poprawy sytuacji młodych osób na rynku pracy. Projekt, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, ma na celu zachęcanie do kształcenia się i doszkalania w zawodach ginących oraz promocję tradycyjnego rzemiosła i kultury regionalnej na poziomie międzynarodowym, poprzez zaszczepianie idei przedsiębiorczości i samozatrudnienia, w związku ze wzrostem zainteresowania produktami i usługami wykonywanymi tradycyjnymi metodami.

Fot. Sławomir Wierzbicki