Bieg z Jajem w Międzyrzecu Podlaskim

W ubiegłą sobotę, na terenie Międzyrzeckich Jeziorek, odbył się pierwszy „Bieg z Jajem”, zorganizowany przez Fundację „W te pędy”. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, dzięki czemu atmosfera premierowego biegu była doskonała. 7 kwietnia w Międzyrzecu zebrało się blisko 200 miłośników biegów i  Nordic Walking. Zawodnicy wybierali spośród trzech konkurencji: biegu na 5 lub 10 km oraz 5 km NW. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi w swoich kategoriach uhonorowani zostali pucharami.

Szczególne wyróżnienia otrzymały osoby, startujące w zawodach w strojach nawiązujących do „Biegu z Jajem”. Można było zobaczyć m.in. kury, koguty oraz jajka, startujące zarówno w biegach jak i w Nordic Walking.

Po zakończeniu zmagań dorosłych swoją szansę dostały także dzieci, które po przejściu wyznaczonej trasy zostały nagrodzone pamiątkowym medalem oraz upominkami. Udział, w zmaganiach dla najmłodszych, wzięło 20 dzieci.

Wydarzenia zostało objęte patronatem honorowym przez Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka, Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniewa Kota, Dyrektora SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim Wiesława Zaniewicza oraz Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza.

Podczas zawodów obecny był również Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym krew oddało 17 osób.

Nie zabrakło oczywiście gratulacji, pamiątkowych zdjęć.

Materiał otrzymany z Fundacji „W te pędy”