XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS w Krzywdzie

Historyczny sukces Powiatowego Zrzeszenia LZS  Biała Podlaska . III miejsce w województwie lubelskim na 15 startujących powiatów . Wczoraj udało się stanąć na podium wśród trójki najbardziej usportowionych powiatów naszego województwa . To nasz wspólny sukces i dziękuję wszystkim którzy się do tego przyczynili, mówi Arkadiusz Maksymiuk Przewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej

W Krzywdzie rozegrane zostały XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS, Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze i IV Igrzyska Seniorów. Do sportowej rywalizacji przystąpiło ponad 1,5 tysiąca uczestników z 35 gmin i 15 powiatów. Impreza odbyła się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Zależy nam aby w okresie wakacyjnym ludzie mogli ciekawie, z korzyścią dla zdrowia spędzić czas. I Igrzyska w Krzywdzie, jak każde dotychczasowe, dały taką możliwość – mówi Józef Poterucha, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie. Honorowy patronat nad XIX Wojewódzkimi Igrzyskami Rekreacyjno-Sportowymi LZS objął marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski. W organizację włączyli się również m.in. wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra, starosta łukowski Janusz Kozioł, przewodniczący rady powiatu łukowskiego Tadeusz Henryk Brzozowski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na obiektach GOSiR Krzywda.

Były konkurencje indywidualne i drużynowe, swoich sił próbowała młodzież z Ochotniczych Straży Pożarnych. Seniorzy mogli rywalizować w ramach zorganizowanych już po raz czwarty Igrzysk Seniorów.

Największym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w piłce nożnej, siatkówce. Zacięta rywalizacja była w koszykówce. Jak co roku sporo emocji wyzwalały u uczestników konkurencje siłowe. Ogromną popularnością cieszyło się przeciąganie liny, szczególnie w wydaniu kobiecym. Czasami mężczyźni patrzyli z zazdrością na poczynania pań. Z kolei zachwyt u płci pięknej wzbudzali prawdziwi mężczyźni próbujący swoich sił przy przerzucaniu opony traktorowej, czy w tzw. „spacerze farmera”. Kandydaci musieli poradzić sobie na dystansie 20 m z workami wypełnionymi piaskiem. Każdy z nich ważył 30, 40 i 50 kg. Nie zabrakło także sportowej rywalizacji władz samorządowych i gminnych, które mogły sprawdzić się w przygotowanym dla nich czwórboju.

Wyniki XIX Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS:

Klasyfikacja powiatów: 1. Powiat Tomaszów Lubelski – 829,5 pkt, 2. Zamość – 592, 3. Powiat Bialski – 296, 4. Chełm – 257, 5. Lublin – 236,5, 6. Ryki – 233, 7. Łuków – 207, 8. Parczew – 202, 9. Świdnik – 197, 10. Łęczna – 193, 11. Hrubieszów – 166, 12. Kraśnik – 138, 13. Włodawa – 85, 14. Lubartów – 59, 15. Krasnystaw – 20.

Klasyfikacja gmin (pierwsza dziesiątka): 1. Gmina Tyszowce (powiat Tomaszów Lubelski) – 272 pkt, 2. Ulhówek (Tomaszów L.) – 248,5, 3. Sitno (Zamość) – 232, 4. Rachanie (Tomaszów L.) – 228, 5. Bełżyce (Lublin) – 205, 6. Wierzbica (Chełm) – 192, 7. Miączyn (Zamość) – 186, 8. Dęblin (Ryki) – 147, 9. Biała Podlaska (Biała Podlaska) – 134, 10. Adamów (Zamość) – 119.