spotkanie w sprawie hipoterapii

Przedstawiciele organizacji pozarządowych Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Konnej oraz Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu w dniu 26 lutego złożyli wizytę staroście bialskiemu. Tematem rozmów było nawiązanie współpracy w zakresie hipoterapii oraz turystyki konnej na terenie powiatu bialskiego. Zostały przedstawione pomysły dotyczące chociażby utworzenia szlaku konnego na terenie gminy Biała Podlaska czy Piszczac, imprez konnych służących niepełnosprawnym, jak również włączenia w te działania PCPR, gminnych ośrodków pomocy społecznej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wykorzystania kontaktów z przedstawicielami Departamentu Deux- Sèvres we Francji czy partnerami z Niemiec, mającymi doświadczenie w tego typu działaniach na rzecz niepełnosprawnych. Starosta bialski objął patronat nad tymi przedsięwzięciami.