ambasadorzy i marki lubelskie

Cieszy fakt, że do grona Ambasadorów Województwa Lubelskiego dołączył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, natomiast certyfikat Marka Lubelskie otrzymała firma BIALCON SA. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się podczas gali 25 kwietnia w hali Targów Lublin. Statuetki Ambasadora w tym roku zostały wręczone już po raz 16. Tym tytułem szczyci się już 46 osób, instytucji oraz firm, które promują województwo lubelskie i robią to w sposób niekwestionowany poprzez swoje osiągnięcia oraz zasługi w kraju i za granicą. W gronie Ambasadorów są takie podmioty jak: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów”, Spółdzielnia Pszczelarska APIS, Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Zakłady Azotowe „Puławy”. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej został wyróżniony za kształtowanie wysokich standardów jakości opieki medycznej. Jest on jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno – leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Opieką lekarską obejmuje ok. 380 tys. mieszkańców.  W strukturze szpitala znajduje się 20 oddziałów, w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy z Izbą Przyjęć. Nowoczesny sprzęt, dostosowana do potrzeb pacjenta infrastruktura i wykwalifikowany personel medyczny powodują, że szpital zdobywa liczne ogólnopolskie wyróżnienia i nagrody.

Wraz z tą placówką statuetkę otrzymali prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba – kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego UMCS oraz firma URSUS SA – producent ciągników rolniczych, a niedługo także autobusów elektrycznych.

Krótszą historię ma Marka Lubelskie, bo jest przyznawana od 2007 r. tym firmom, które wdrażają na terenie województwa lubelskiego nowoczesne technologie, jednak z poszanowaniem środowiska naturalnego. Co ważne laureaci otrzymują prawo posługiwania się logotypem, który jest zastrzeżonym znakiem towarowym i świadczy o najwyższej jakości produktów i usług wytworzonych w regionie. Do grona 37 przedsiębiorstw dołączył także bialski producent odzieży BIALCON SA. Jest to z pewnością docenienie wkładu pracy i spójnej wizji biznesowej pomysłodawczyni, właścicielki i głównej projektantki tej firmy Barbary Chwesiuk. Siedziba oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej, ale 60 salonów firmowych zlokalizowanych jest w całej Polsce. Tworzone od 1992 r. kolekcje ubrań skierowane są do kobiet ceniących elegancję, wygodę i indywidualność. Marka stawia na produkcję w Polsce, doceniając też lokalnych rękodzielników, stąd też od 2010 r. poszerzyła swoją ofertę o kolekcję Rabarbar, gdzie wzornictwo odwołuje się do folkloru, zaś w linii Rabarbar Handmade firma korzysta z pracy zdolnych twórczyń z Podlasia. Obecnie spółka odzieżowa zatrudnia 250 osób.

Tytuł Marki Lubelskie został także przekazany przedsiębiorstwom: GASTROMAX, , POL-MAK SA, MANUFAKTURA POLKA, MEGA SPÓŁKA.

Wyróżnienia w obu tych inicjatywach promujących walory Lubelszczyzny wręczał marszałek województwa Sławomir Sosnowski. Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz, natomiast całość prowadził Artur Andrus.

Laureatom gratulujemy!

foto: Biuro Prasowe UMWL

Scroll to Top