powiatowe obchody Dnia Strażaka

W tym roku Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej gościło strażaków na szesnastej już pielgrzymce, połączonej z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Uroczystości odbyły się 17 maja. Organizatorami tego spotkania byli: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej st. bryg. Zbigniew Łaziuk, Prezes Zarządu OP ZOSP RP, a jednocześnie starosta bialski Tadeusz Łazowski, Prezes Zarządu OG ZOSP RP i wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski, a także Przeor Zakonu Paulinów, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej o. Jan Tyburczy. Nie zabrakło licznie przybyłych gości: parlamentarzystów, samorządowców, służb mundurowych, delegacje OSP z Niemiec i Białorusi, a przede wszystkim pocztów sztandarowych jednostek straży pożarnej z powiatu bialskiego wraz z przybyłymi strażakami i ich rodzinami. W ich intencji mszę świętą celebrował biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz. Po Eucharystii uhonorowano odznaczeniami, wyróżnieniami, medalami, a także awansami zasłużonych strażaków i przyjaciół staży pożarnej. Na koniec przybyli mogli skosztować pysznej grochówki.

Zdjęcia można oglądać tutaj