Powiatowy finał konkursu „Jestem bezpieczny” rozstrzygnięty

Dnia 22 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy finał konkursu „Jestem bezpieczny”. Po zsumowaniu wyników wszystkich konkurencji najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Sworach. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i będą reprezentowali nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.
Komenda Miejska Policji już od kilkunastu lat jest głównym organizatorem konkursu w powiecie. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
We wczorajszym finale powiatowym, przeprowadzonym pod patronatem Starosty Bialskiego oraz Prezydenta Miasta o zwycięstwo walczyło 19 szkół podstawowych z poszczególnych gmin. Turniej składał się z trzech konkurencji: test wiedzy, plakat, który w tym roku miał być projektem koszulki promującej bezpieczeństwo, oraz inscenizacja, która miała zaprezentować drużynę, szkołę, gminę, a następnie wskazać zachowania alternatywne dla niebezpieczeństw grożących naszym pociechom.
Jurorzy bardzo wysoko ocenili poziom wiedzy prezentowany przez uczniów. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Swór, przed SP nr 5 z Białej Podlaskiej oraz Szkołą Podstawową z Horodyszcza. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody.
Zwycięska drużyna w składzie Mateusz Walczuk, Lucyna Sawczuk i Kacper Panasiuk jako nagrodę główną otrzymała rowery górskie oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Przygotowanej do konkursu przez opiekunkę: Renatę Tarasiuk ekipie, serdecznie gratulujemy i życzymy osiągnięcia wysokiej lokaty w czerwcowym finale wojewódzkim.

Organizatorzy dziękują sponsorom konkursu, wśród których byli:

Starosta Bialski
Prezydent Miasta Biała Podlaska