kolejna grupa z Francji

Natomiast 6 października starosta bialski Tadeusz Łazowski gościł grupę pracowników 3 domów pomocy społecznej z regionu Deux–Sèvres. Przybliżył im specyfikę powiatu i zaprosił do zapoznania pomocy społecznej na terenie powiatu bialskiego. Poprosił także o uwagi, które pomogą dalej funkcjonować i rozwijać ten element działalności. Jak stwierdził przedstawiciel grupy Jérôme le Maire część osób gościła w tamtym roku i dostrzegają oni duże zmiany – poprawę warunków i infrastruktury. Cieszę się, że tym razem mogliśmy przybyć w większym składzie, gdyż możemy się od was wiele uczyć.

Grupa z Francji przebywa w powiecie od 5 do 12 października. W planach mają jeszcze zapoznanie się z pracą bialskiego szpitala, ośrodka Caritas, Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w powiecie bialskim, jak również będą mieć spotkanie prezentujące system opieki na osobami starszymi w Polsce. Czeka ich także zwiedzanie urokliwych zakątków naszego terenu, jak chociażby Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, cerkwi w Kostomłotach, sanktuarium w Kodniu czy cerkwi w Jabłecznej. Organizacją pobytu zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.