XIV Bal Karnawałowy

Bal nie na sto, ale na 250 par zorganizowało Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej. Odbył się on 4 lutego w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. Przybyli na niego podopieczni oraz pracownicy 19 placówek z diecezji niosących pomoc osobom niepełnosprawnym, również m.in. Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Domów Pomocy Społecznej z powiatu bialskiego. W spotkaniu uczestniczyli także patroni honorowi IV Balu Karnawałowego J.E. ks. biskup Piotr Sawczuk, prezydent miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk oraz starosta bialski Tadeusz Łazowski.

Spotkanie otworzyło wymowne w roku miłosierdzia przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej „Perły życia” z Kodnia. Do niego nawiązał również biskup w swojej mowie do zebranych. Mówił także, nawiązując do biblijnych obrazów, o roli radości w życiu człowieka, która tego dnia była udziałem zgromadzonych. Starosta bialski podziękował organizatorom za to przedsięwzięcie, życzył wszystkim udanej zabawy i podkreślił, że kwestie pomocy potrzebującym są dla władz samorządowych powiatu bialskiego bardzo ważne.

Bal nie mógł się odbyć bez inaugurującego poloneza, w który włączyli się przedstawiciele zgromadzonych z prezydentem miasta i kierownikiem ŚDS Anną Utką na czele.

Potem zabawie, rozmowom i radości nie było końca.