Niech żyje bal, gimnazjalny bal !

W rytmie dostojnego i pięknego tańca jakim jest walc angielski rozpoczęło swój bal dwunastu gimnazjalistów Zespołu Szkół w Małaszewiczach. Proste kroki walca, był wzbogacone efektownymi figurami, co powodowało wrażenie, płynności, pełnej gracji i lekkości falujących w rytm muzyki par.
W sali gimnastycznej, która na ten wyjątkowy wieczór, stała się salą balową, w zimowej scenerii rozgwieżdżonego nieba, odbyła się w dniu 6 lutego br. doniosła dla uczniów małaszewickiego gimnazjum uroczystość. W balu udział wzięli dyrekcja szkoły w osobach Roberta Wieczorka i Jolanty Wałach, grono pedagogiczne oraz Sekretarz Gminy Terespol – Bogdan Daniluk, a także rodzice.
Uroczystość poprowadziła para uczniów – A. Sowa i G. Pomorski, którzy na początku przywitali serdecznie wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości – dyrektor szkoły.  W swoim wystąpieniu mówił o wierze w młode pokolenie jednocześnie życząc im samych poprawnych i zdecydowanych kroków w stronę dorosłości. Jako kolejny głos zabrał sekretarz gminy Terespol, który w swoim wystąpieniu przekonywał do rozważnego i trafnego wyboru szkoły.
Uroczystość balu gimnazjalisty była okazją do złożenia podziękowań dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w wychowanie, edukację oraz zaszczepianie ziarna chęci poznawania świata i pogłębiania wiedzy. Za pomoc w umacnianiu młodych ludzi, by stawali się silniejsi, twardsi i gotowi na kolejne wyzwania. Powyższe słowa na ręce dyrekcji złożyli rodzice, którzy jednocześnie podziękowali całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły. Ciepłe słowa podziękowań popłynęły również od przedstawicieli młodzieży. Młodzież w myśl słów Reymonta – patrona szkoły: „Posiąść wszelką wiedzę, leży w zasięgu możliwości człowieka”, złożyła obietnicę, iż wyrosną na ludzi, gdyż prowadzą ich najlepsi z najlepszych. Na koniec wręczono dyrekcji oraz wychowawcy kolorowe bukiety kwiatów.
Kolejnym punktem balu była zabawa taneczna. Młodzież rozpoczęła ją słowami Wagnera „Muzyka i taniec to początek i koniec wielkiego bytu” po czym dostojnym krokiem zatańczyła walca. Następnie wdzięczni rodzicom za czułość, opiekę, zrozumienie i tolerancję zaprosiła ich do tańca. Wzorem roku ubiegłego w trakcie balu młodzież sprawdzała się we wspólnym śpiewaniu oraz karaoke. Zabawy w rytm świetnej muzyki nie było końca, a ten pierwszy bal zapewne pozostawił w życiu młodych ludzi niezapomniane wspomnienie.