szkolenie „Rola podstawowej opieki zdrowotnej we wczesnej profilaktyce chorób układu krążenia”

O czynnikach ryzyka wynikających z chorób układu krążenia, jak lekarz opieki podstawowej ma informować pacjenta, aby te czynniki niwelować, o konieczności współpracy ośrodków zdrowia ze szpitalami mówiła Magdalena Kociuk – lekarz medycyny (Oddział Kardiologii Inwazyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej) podczas szkolenia, które odbyło się 22 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej. Było ono skierowane do lekarzy rodzinnych z terenu powiatu bialskiego w ramach projektu pn. Powiatowy program profilaktyki i promocji zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu bialskiego „Razem dla serca”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.