Eliminacje Regionalne XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjanych współorganizowali:  Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej,  Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Miasta w Białej Podlaskiej i Oddział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie,

Pierwszy turniej skierowany do uczniów szkół podstawowych odbył się 22.04.2016 r.   Jego gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach. We współzawodnictwie  uczestniczyły 23 czteroosobowe drużyny, które rywalizowały w konkurencjach: test z zasad i przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki turnieju BRD w kategorii szkół podstawowych

I miejsce  drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu,

II miejsce  drużyna ze  Szkoły Podstawowej w Małaszewiczach,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej.

Zwycięski zespół startował w składzie: Ewa Sebastainiuk, Sara Narojczyk, Daniel Kaczan i Błażej Żymowski.

Indywidualnie  najlepszym zawodnikiem została Ewa Sebastianiuk ze Szkoły Podstawowej
w Zalesiu.

Eliminacje Regionalne Turnieju BRD  szkół gimnazjalnych odbyły się 26.04.2016 r.
w Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie. Wzięło w nim udział 12 trzyosobowych drużyn .

Wyniki turnieju BRD w kategorii gimnazjów

I miejsce drużyna z Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach,
II miejsce drużyna z  Publicznego Gimnazjum w Zalesiu,
III miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach.

Zwycięski zespół startował w składzie: Dominika Golba, Michał Kowieski i Jakub Bańkowski.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został przedstawiciel Łomaz – Michał Kowieski.

Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjanych przeprowadzono w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej dnia 30.04.2016 r. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn.  Uczestnicy w testach musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat zasad i przepisów ruchu drogowego , umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej,  obsługi motoroweru, a także  technicznej jazdy motorowerem i samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta.
Wyniki Turnieju Motoryzacyjnego

I miejsce  drużyna  ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej,
II miejsce drużyna ZS im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim,
III miejsce drużyna ZS CKR im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Dawid Głowacki, Paweł Zając i Przemysław Ruszyński.

Zwycięzcy z każdej kategorii reprezentować będą nasz region w finałach wojewódzkich.

Turniej BRD szkół podstawowych

Turniej BRD szkół gimnazjalnych