Finał Wojewódzki BRD w Zalesiu

Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół w Zalesiu (zarówno z gimnazjum jak i ze szkoły podstawowej) odnoszą znaczące sukcesy w Turniejach BRD. Wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca na poziomie wojewódzkim, a następnie reprezentowali województwo lubelskie w Finałach Ogólnopolskich. W uznaniu zasług organizacja tegorocznego XXXIX Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD przypadła w tym roku Zespołowi Szkół w Zalesiu. Odbył się on na obiektach szkolnych w dniu 18 maja 2016 roku.

Finał zorganizowany został przy współpracy Kuratorium Oświaty w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Gminy Zalesie, PZM Lublin, WORD w Lublinie i WORD w Białej Podlaskiej. W trakcie zawodów czteroosobowe zespoły szkół podstawowych musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, jazdą sprawnościową na torze przeszkód oraz właściwą jazdą na miasteczku ruchu drogowego. Ponadto drużyny musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W wyniku rywalizacji  ostateczna klasyfikacja okazała się następująca:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Korczowie (pow. biłgorajski)- drużyna otrzymała Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zalesiu (pow. bialski)- drużyna otrzymała Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krynce (pow. łukowski)- drużyna otrzymała Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty

Indywidualnie pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Solak z drużyny z SP w Korczowie, natomiast pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Konrad Grabias również z drużyny z SP w Korczowie.

Dyrektor Zespołu Szkół w Zalesiu Wojciech Kołodyński w imieniu organizatorów podziękował wszystkim instytucjom firmom, które wsparły organizację Wojewódzkiego Finału XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

Dzięki finansom z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, PZM w Lublinie, WORD w Lublinie, WORD w Białej Podlaskiej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Gminy Zalesie, Nadleśnictwa Chotyłów, firmy „KROPKA” z Zalesia, firmy „FERLAB” z Białej Podlaskiej, Agencji Ochrony „Lew- Tras- Bank” z Białej  Podlaskiej, JB Multimedia z Białej Podlaskiej, Komunalnik z Białej Podlaskiej, Gazol z Międzyrzeca Podlaskiego, Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Zalesiu, OSP w Zalesiu, firmy „BARD” z Kobylan, „Satori” z Białej Podlaskiej, Eko-Bug Kobylany, ULPKS „Gaj” w Zalesiu oraz dyrektorów szkół z gm. Zalesie wszyscy zawodnicy wyjechali z Zalesia z nagrodami, a opiekunowie z podziękowaniami i upominkami. Podziękowania za pomoc organizacyjną i przeprowadzenie testów oraz konkursów sprawnościowych skierowane są również do funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej i z Komisariatu Policji w Terespolu oraz do przedstawicieli Klubu Motocyklowego GROM z Białej Podlaskiej.

Umiejętności i wiedza zaprezentowane przez wszystkich zawodników na Finale Wojewódzkim stały na bardzo wysokim poziomie. Tak przygotowani uczniowie stanowią wizytówki poszczególnych szkół, za co uczniom i ich opiekunom należą się szczególne podziękowania za troskę o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

ZS w Zalesiu