Inauguracja w Międzyrzecu Podlaskim

Podobnie jak w Białej Podlaskiej miała miejsce inauguracja dni w diecezji siedleckiej tym razem rejonu międzyrzeckiego w ramach Światowych Dni Młodzieży. 21 lipca w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się ona w plenerze w parku Potockich. Obecni: 119 młodych ludzi wraz z opiekunami z Puerto Rico i Słowacji, a także ponad 200 wolontariuszy z rodzinami przyjmującymi młodzież z zagranicy do swoich domów i zaproszeni goście uczestniczyli w pełnym radości i dobrej zabawy wydarzeniu. Na scenie wystąpił Kwartet akordeonowy, Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Podlasia”, a grupa młodzieży z Puerto Rico pokazała swój ludowy taniec. Niespodziankę przygotował także zespół Leśne Echo z Zaścianek oraz międzyrzeccy Templariusze. W pałacu można też oglądać wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego „Polak-Papież”. Wokół stały stoiska z lokalnymi pysznościami. Wśród gości był obecny także wicestarosta bialski Janusz Skólimowski.

Przed młodzieżą moc atrakcji. Poniżej można zobaczyć, co jeszcze mają w planach na najbliższe dni.

program sdm

I kilka zdjęć z tego wydarzenia

a tutaj z Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski