Konwent Powiatów w powiecie tomaszowskim

Starosta bialski Mariusz Filipiuk uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Odbył się on 27 lipca w Tyszowcach w powiecie tomaszowskim, który tym razem był gospodarzem tego wydarzenia.

Na wstępie starosta lubelski, a jednocześnie przewodniczący Konwentu Paweł Pikula omówił harmonogram projektu „„Wygodniej, szybciej, bezpieczniej – poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych”. Następnie przedstawiciel firmy GEOPOLIS przedstawił interoperacyjne rejestry publiczne, które stanowią podstawę budowy elektronicznej platformy Centrum Usług Wspólnych Gospodarki Przestrzennej Województwa Lubelskiego. Zebrani zapoznali się także z prezentacją firmy Park Naukowo -Technologiczny Energii w wystąpieniu „Spółdzielnie Energetyczne i Lokalne Klastry Energii”. Natomiast o dobrych praktykach zastosowanie energetyki wiatrowej w powiecie tomaszowskim mówił przedstawiciel Firmy EDP Renewables Polska Sp. z o.o.

Starosta bialski jest jednym z 4 wiceprzewodniczących tego Konwentu.

aparat2016 009 aparat2016 010 aparat2016 012 aparat2016 017 aparat2016 022 aparat2016 024 aparat2016 030

Zdjęcia Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim