Spotkanie z sołtysami

Dziś odbyło się spotkanie sołtysów z terenu powiatu bialskiego w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej. Jego organizatorem był starosta bialski Mariusz Filipiuk. Licznie przybyli sołtysi, przedstawiciele izb rolniczych, radni powiatowi, rolnicy z powiatu bialskiego mogli wysłuchać ciekawych wystąpień i dyskutować o ważnych problemach, z którymi się borykają nasi rolnicy. Wśród gości był poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan oraz kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białej Podlaskiej Łukasz Chilczuk.

Od Piotra Chomiuka z kancelarii notarialnej w Miedzyrzecu Podlaskim zgromadzeni mogli usłyszeć interpretacje przepisów dotyczących obrotowi ziemią. Roman Laszuk przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej mówił o szkodach łowieckich. Natomiast o szkodach wyrządzanych przez bobry mówił Wojciech Duklewski naczelnik Wydziału Spraw Terenowych w Białej Podlaskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. Jako ostatni poruszany był problem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń w powiecie bialskim. Szczegółowo o tym mówił Radomir Bańko – Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Na zakończenie gromkimi brawami sołtysi przyjęli propozycję starosty bialskiego, by przynajmniej raz na pół roku organizować takie spotkania i rozmawiać, o tym co ważne i potrzebne.