kartka bożonarodzeniowa – konkurs roztrzygnięty

W dniu 28 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa z powiatu bialskiego”. Komisja konkursowa w składzie: starosta bialski Tadeusz Łazowski, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Bożenna Kaliszuk oraz inspektor ds. kultury z Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Anna Jóźwik nie miała łatwego zadania. Na konkurs bowiem wpłynęło aż 250 prac. Były to projekty kartek bożonarodzeniowych przygotowane przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Szkoły, które wzięły udział w konkursie to:
Szkoły Podstawowe
1. Szkoła Podstawowa w Rossoszu
2. Szkoła Podstawowa w Drelowie
3. Szkoła Podstawowa w Szóstce
4. Szkoła Podstawowa w Komarnie Kolonii
5. Szkoła Podstawowa w Sosnówce
6. Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim
7. Szkoła Podstawowa w Grabanowie
8. Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu
9. Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej
10. Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym
11. Szkoła Podstawowa w Dobrynce
12. Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim
13. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Terespolu
14. Szkoła Podstawowa w Janowie Podlaskim
15. Szkoła Podstawowa w Konstantynowie
16. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Tucznej
17. Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim
18. Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
19. Szkoła Podstawowa w Dokudowie

Gimnazja
20. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach
21. Gimnazjum w Zespole Szkół w Sławatyczach
22. Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim
23. Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu
24. Publiczne Gimnazjum w Ciciborze Dużym
25. Publiczne Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim

Szkoły Ponadgimnazjalne
26. Technikum w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach
27. Zespół Szkół Ekonomicznych.
Niestety spora ilość kartek nie była brana pod uwagę z przyczyn formalnych: nieprawidłowa technika wykonania, format, nie wszystkie prace były podpisane. Dodatkowo jeszcze 34 kartki wpłynęły po rozstrzygnięciu konkursu.
Na szczęście udało się wybrać zwycięzców. Komisja konkursowa postanowiła nie przyznać nagród w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Dorota Gołoś z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach, pozostałych miejsc nie przyznano. Ze względu na dużą liczbę prac w kategorii uczniów szkół podstawowych komisja postanowiła przyznać dwie nagrody pierwsze, a przypadły je w udziale: Andżelice Bańkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rossoszu oraz Oliwii Mikołajczuk ze Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych. Przyznano w tej kategorii również dwa drugie miejsca: Emilii Kłoczko ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w tucznej oraz Wiktorii Raczkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim.
Za pierwsze miejsca laureatki otrzymają wydrukowane kartki świąteczne według ich projektu do osobistego wykorzystania. Wszyscy nagrodzeni otrzymają zaś dyplomy okolicznościowe i nagrody książkowe. Wręczenie nastąpi podczas sesji Rady Powiatu w Białej Podlaskiej w dniu 19 grudnia 2014 r. o godzinie 15.00 w Sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. Wtedy też przygotowana zostanie wystawa ze wszystkich prac.
Laureatom gratulujemy.