Szkolenie podsumowujące program

W dniu 16 grudnia 2014 r.  od godziny 10:00  do godziny 13:00 odbywało się w tut. Starostwie Powiatowym szkolenie dla pracowników kuchni i dyrektorów przedszkoli / wychowawców w ramach II edycji Programu „Przedszkole zdrowe i przyjazne dziecku z cukrzycą”. Szkolenie prowadziła Pani Anna Galczak-Kondraciuk – dietetyk i autor Programu.

Podczas tego szkolenia poznano wymienniki węglowodanowe i białkowo- tłuszczowe. Panie nauczyły sie jak obliczać wymienniki, by dziecko z cukrzycą czuło się bezpiecznie w przedszkolu i mogło jak inne dzieci spożywac tam posiłki. Panie pracowały na podstawie jadłospisów dekadowych swoich  przedszkoli.

Dziękujemy za Państwa udział w naszym autorskim programie przygotowanym w trosce o najmłodszych mieszkańców naszego powiatu i liczymy na owocną współpracę w tym zakresie. Przedszkole Samorządowe w Łomazach, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Przedszkole Samorządowe nr 4 im. Czesława Janczarskiego w Międzyrzecu Podlaskim, oddziały przedszkole w Publicznej Szkole Podstawowej w Misiach, oddziały przedszkolne w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach, oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. J.U. Niemcewicza w Neplach, , oddziały przedszkolne przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach otrzymały CERTYFIKAT i uzyskały tytuł “Przedszkola zdrowego i przyjaznego dziecku z cukrzycą”. Programem objęto 609 dzieci.