13 grudnia – pamiętamy!

W związku z 33. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze Oddział Biała Podlaska uczciło pamięć represjonowanych i poległych. 13 grudnia w południe br pod pomnikiem upamiętniającym 25-lecie powstania Solidarności w Białej Podlaskiej złożono kwiaty i oddano cześć zaangażowanym w odzyskanie pełnej wolności naszej ojczyzny.

Wśród zaproszonych na tą uroczystość byli m.in. obecni: starosta bialski Tadeusz Łazowski, były prezydent miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojciech Sosnowski oraz oczywiście delegacja składająca się z członków i kombatantów Solidarności. Uroczystość pod obeliskiem rozpoczęła się wysłuchaniem przemówienia przewodniczącego bialskiej Solidarności Marka Pniewskiego.