Obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

8 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, na której przedstawiono jej nowych członków. Obecnie w skład komisji wchodzą: starosta bialski Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimówski, radni powiatowi Czesław Pikacz i Radosław Sebastianiuk, a także Krzysztof Gdula, Marek Lubański, Jarosław Dubisz, Zbigniew Kot, Jacek Szewczuk i Edyta Winiarek.

Podczas posiedzenia komisji dokonano zaopiniowania pracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej za 2016 rok.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez sanepid, sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu bialskiego jest zadowalająca. Wymaga ona jednak utrzymania stałego nadzoru z racji położenia geograficznego jak i znaczenia klimatycznego i potencjału epidemicznego zgłaszanych chorób zakaźnych.

W 2016 roku odnotowano na terenie powiatu bialskiego 1262 zachorowania na choroby zakaźne i 4 zgony z powodu chorób zakaźnych. Zarejestrowano spadek liczby zachorowań m.in. na: WZW typu C, WZW typu B, różę, grypę i zachorowania grypopodobne oraz wzrost liczby zachorowań m.in. na: boreliozę, salmonellozę, ospę wietrzna i przypadki styczności i narażenia na wściekliznę.

Pracę  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej za 2016 rok organ Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zaopiniował jednogłośnie pozytywnie.