Finał X edycji konkursu “Czysta Ziemia”

28 listopada odbył się finał konkursu „Czysta Ziemia”, który już dziesiąty raz zorganizowało Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Celem konkursu jest rozpowszechniania wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi.

W ramach konkursu uczestnicy podejmowali się działań w zakresie edukacji ekologicznej: zbiórka odpadów nadających się do powtórnego wykorzystania, sprzątanie najbliższego otoczenia oraz inne inicjatywy proekologiczne, które powinny znajdować swój finał w corocznej ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

Uroczyste podsumowanie konkursu poprowadził dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński. Laureatom nagrody wręczali starosta bialski Mariusz Filipiuk i wicestarosta Janusz Skólimowski, którym towarzyszyli radni powiatu bialskiego: Agnieszka Jakoniuk, Mateusz Majewski, Marek Sulima, Arkadiusz Misztal i Arkadiusz Maksymiuk, Mariusz Kiczyński.

Komisja Konkursowa w składzie: Przemysław Bierdziński – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej – przewodniczący, Marek Sulima – przedstawiciel komisji Rady Powiatu – członek, Mateusz Majewski – przedstawiciel komisji Rady Powiatu – członek, Anna Jureczek – przedstawiciel Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej – członek, Małgorzata Kołodziejska – przedstawiciel Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej – sekretarz, mając niełatwe zadanie do wykonania, wyłoniła 5 laureatów, którymi zostali:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie

II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
  2. Szkoła Podstawowa im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Grabanowie
  3. Szkoła Podstawowa im. Bł. Męczenników Podlaskich w Hrudzie
  4. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku
  5. Szkoła Podstawowa w Dobrynce

Pozostałe szkoły, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody za uczestnictwo:

  1. Szkoła Podstawowa im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu
  2. Szkoła Podstawowa w Berezówce
  3. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach
  5. Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu
  6. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie
  7. Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy Dużej
  8. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej
  9. Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Terespolu
  10. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym
  11. Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  12. Szkoła Podstawowa Pomnik 1000-lecia Nr 1235 im. Bohaterów II Wojny Światowej     w Woskrzenicach Dużych
  13. Szkoła Podstawowa w Sosnówce
  14. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach
  15. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu
  16. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitnie z oddziałami gimnazjalnymi
  17. Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym Drugim
  18. Zespół Szkół w Łomazach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
  19. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach
  20. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach
  21. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Drelowie
  22. Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
  23. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach
  24. Publiczne Gimnazjum w Kobylanach
  25. Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie
  26. Publiczne Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Sosnówce
  27. Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Wisznicach
  28. Zespół Szkół w Łomazach Gimnazjum im. Unitów Podlaskich
  29. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu
  30. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach
  31. Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim
  32. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim

 

Nagrody indywidualne otrzymały:

  1. Wiktoria Zbańska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie
  2. Marek Stubiński – Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu Szkoła Podstawowa     im. Kornela Makuszyńskiego
  3. Cezary Zieńczuk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
  4. Marcelina Hodun – Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach
  5. Lena Kondratiuk – Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym
  6. Szymon Trochymiuk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
  7. Joanna Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Grabanowie
  8. Ewa Sidoruk – Szkoła Podstawowa im. Bł. Męczenników Podlaskich w Hrudzie
  9. Marta Wasilewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku
  10. Maria Niedźwiedź – Szkoła Podstawowa w Dobrynce
  11. Daniel Lewczuk-Mańczyna – Szkoła Podstawowa im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu
  12. Anna Mikiciuk – Szkoła Podstawowa w Berezówce
  13. Adrian Wolski – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej
  14. Brajan Kasianiuk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach
  15. Dominik Romaniuk – Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu
  16. Julia Derehajło – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie
  17. Adam Ojer – Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy Dużej
  18. Nina Hołownia – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej
  19. Dominik Osypowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Terespolu
  20. Zuzanna Goździołko – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym
  21. Julia Demczuk – Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  22. Dawid Kaliszewski – Szkoła Podstawowa Pomnik 1000-lecia Nr 1235 im. Bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach Dużych
  23. Szymon Skrzyński – Szkoła Podstawowa w Sosnówce
  24. Natalia Tomczuk – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach
  25. Nikola Welik – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu
  26. Katarzyna Bazyluk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitnie z oddziałami gimnazjalnymi
  27. Sebastian Weremko – Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym Drugim
  28. Hubert Hołonowicz – Zespół Szkół w Łomazach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
  29. Elena Zaniewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach
  30. Jonasz Wasiluk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach
  31. Aleksandra Tarasiuk – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Drelowie
  32. Adam Bednarczyk – Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
  33. Łucja Moździerz – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach
  34. Krystian Czuchraj – Publiczne Gimnazjum w Kobylanach
  35. Anita Kapłan – Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie
  36. Martyna Szypiło – Publiczne Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Sosnówce
  37. Katarzyna Syrytczyk – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Wisznicach
  38. Weronika Popielewicz – Zespół Szkół w Łomazach Gimnazjum im. Unitów Podlaskich
  39. Stanisław Trociewicz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu
  40. Paulina Konczal – Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach
  41. Anna Osior – Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim
  42. Kacper Kieruczenko – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim

Laureaci konkursu otrzymali nagrody:

Nagroda dla ucznia wyróżniającego się w realizacji zadań konkursowych:

Piłka nożna Select Liga roz. 5 – chłopcy
Piłka siatkowa Molten V5m1900 – dziewczynki
Rakietka do tenisa stołowego Meteor 3*** Han
Piłki do tenisa stołowego T.S Donic 40+Coach biała plastik (opakowanie 6 szt.)

Nagroda dla szkoły za udział w konkursie:

Mikroskop Delta Optical BioLight 200

Nagroda dla szkoły za wyróżnienie:

MFP HP LASERJET PRO M130A LASER MONO (następca M125A)

KABEL GEMBIRD USB 2.0 AM-BM +FERRYT 3M

Nagroda za zajęcie V miejsca:

KAMERA CANON LEGRIA HF R606 WHITE

KARTA PAMIĘCI MICRO SD KINGSTON ACTION CAMERA 64GB CLASS U3 +ADAPTER

Nagroda za zajęcie IV miejsca:

APARAT CYFROWY  Sony DSC-HX60 20.4 MP 30x ZOOM Czarny

KARTA PAMIĘCI MICRO SD KINGSTON ACTION CAMERA 64GB CLASS U3 +ADAPTER

ETUI NA APARAT NATEC VISIONR (BAG-03)

Nagroda za zajęcie III miejsca:

TELEWIZOR MANTA 50″ LED SMART TV ANDROID LED9500S

UCHWYT DO TELEWIZORA ŚCIENNY VESADO 32″-55″ REGULOWANY

2XRAMIĘ/CHWYT NA PRZEWODY PION/POZIOM

Nagroda za zajęcie II miejsca:

NB LENOVO V310-15IKB i3-7100U/4GB/128GB SSD/15.6″ FHD AG/DVD-RW/WIN10 HOME/BLACK

TORBA TARGUS Prospect 15.6″ TBT259EU

MYSZ BEZPRZEWODOWA LOGITECH MYSZ BEZP. M171 GREY

Nagroda za zajęcie I miejsca:

Zestaw nagłośnieniowy z MP3 IGO SYSTEM PA300M Powermikser, 2 kolumny,2 statywy, kable

System bezprzewodowy z 2 mikrofonami Novox 120NH, 2 kable 1m Xlr/Xlr, 2 uchwyty, 2 osłonki

Statyw do mikrofonu metalowy Stim M05

Mikrofon przewodowy Shure PGA48

Kabel mikrofonowy 9m XLR/XLR

Po rozdaniu nagród i wyróżnień, dzieci zwycięskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tuliłowie zaprezentowały w części artystycznej przedstawienie o zagrożeniach naszej planety oraz o konieczności podejmowania działań ekologicznych.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

Skip to content