Wyróżnienia „Dobre, bo Bialskie” za rok 2017 wręczone

W piątek 5 stycznia poznaliśmy kolejnych laureatów wyróżnień „Dobre, bo Bialskie”. Gala wręczenia nagród odbyła się już 18. raz i zgromadziła wielu gości. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych oraz reprezentanci służb mundurowych. W spotkaniu uczestniczyły również delegacje z powiatu Oberhavel (Niemcy) i rejonu Brzeskiego (Białoruś), a także przedstawiciele instytucji, firm, przedsiębiorstw i organizacji działających na terenie powiatu bialskiego.

Zebranych powitali przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Kiczyński oraz gospodarz uroczystości starosta bialski Mariusz Filipiuk, który złożył przybyłym życzenia noworoczne. W swoim wystąpieniu pogratulował i podziękował za wszelkie trudy podejmowane dla budowania i rozwijania instytucji i marek, a przez to także powiatu bialskiego. „Cieszy fakt, że rozwój dotyczy różnych obszarów ludzkiej działalności, które wspólnie tworzą jeden całościowy wizerunek naszego powiatu. Jako starosta bialski jestem ogromnie dumny, że mogę w tym Państwu towarzyszyć, wspierać i dopingować wszelkie Państwa aktywności. Dziś chcę serdecznie podziękować za Państwa cenny wkład w postęp gospodarczy i społeczny powiatu bialskiego, w jego promocję w kraju i zagranicą, a także za działalność na rzecz ludzi, którzy tu mieszkają. Dla niektórych z Państwa podziękowanie to będzie miało swój materialny wyraz w statuetce „Dobre, bo Bialskie”, czyli najwyższym powiatowym wyróżnieniu. Miło jest widzieć, jak z roku na rok grono jego laureatów się powiększa.” – powiedział starosta bialski.

„Dobre, bo Bialskie” to najwyższy powiatowe wyróżnienie, które przyznawane jest od 2000 roku. W ciągu 18 lat statuetką nagrodzonych zostało już ponad 80 podmiotów. W tym roku statuetki oraz dyplomy z rąk starosty bialskiego Mariusza Filipiuka, wicestarosty Janusza Skólimowskiego i przewodniczącego Rady Powiatu w Białej Podlaskiej otrzymali: Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Drewit” Adam Siliwoniuk, P.W. VIKKING KTS Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Piątą statuetkę otrzymała gmina Leśna Podlaska – laureat konkursu „Gmina Lider Samorządności”.

Jak co roku podczas gali „Dobre, bo Bialskie” wręczane są również medale „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.  W piątek odznaczenia odebrali: Artur Bieńkowski, Zdzisław Bożemój, Dorota Charczuk, Stefan Golec, Piotr Kazimierski, Stanisław Lesiuk, Sebastian Santus, Krzysztof Tomczuk, a także Bożena Węgrzyniak, Sławomir Zachariasz i Jolanta Zając. Medale przyznane zostały również portalowi informacyjnemu „Radio Biber” Małgorzata Mieńko i Mariusz Maksymiuk, Kołu Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Osp „Jedna Dubica”.

Tego wieczoru podsumowano także konkurs „Biblioteka Roku 2017 Powiatu Bialskiego”, który przeprowadzony został przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Białej Podlaskiej. Zwycięzcą konkursu została Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim. Statuetkę i nagrodę odebrała dyrektor Biblioteki Magdalena Chodzińska, której na scenie towarzyszył wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

W części artystycznej przed gośćmi zaprezentowali się artyści: Joanna Błażej-Łukasik (fortepian), Paweł Łukasik (altówka), a także, na co dzień związani z Filharmonią Krakowską, Katarzyna Guran (sopran) i Maciej Drużkowski (baryton).

Starosta Bialski składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom za wsparcie finansowe organizacji uroczystości „Dobre, bo Bialskie 2017” oraz fundatorom upominków w konkursie „Przyjaciele Przyjaciołom”.

Sponsorzy uroczystości wręczenia wyróżnień „Dobre, bo Bialskie 2017”:

• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BIALBUD J. Stanisław Lewczuk  i Czesław Niczyporuk w Białej  Podlaskiej
  • Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN z o.o. w Białej Podlaskiej
  • INTER BROKER Sp. z o.o. Toruń, Przedstawicielstwo Biała Podlaska
  • Mikołajczak Stanisław Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „MIKA” w Janowie Podlaskim
  • MARIO PRESTO Mariusz Burdzyluk
  • PETRODOM Paliwa z o.o. w Białej Podlaskiej
  • PKO Bank Polski S.A.
  • POL-KRES EDWOOD Daniel Tomaszuk w Białej Podlaskiej
  • Polskie Konsorcjum Gospodarcze S. A. w Warszawie
  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim
  • ZREMB POLAND Sp. z o.o. w Miedzyrzecu Podlaskim
  • PW KOMUNALNIK  z o.o. w Białej Podlaskiej
  • Zakład Remontowo – Budowlany Stanisław Romaniuk w Białej Podlaskiej
  • Gospodarstwo Rolne w Koroszczynie Sp. z o.o.
  • PPUH „AVENA” Sp. z o.o. w Kodniu
  • Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim
  • Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o.
  • PPHU TRANSBET  w Białej Podlaskiej
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Terespolu
  • Bank Spółdzielczy w Łomazach
  • PHU Wysokiński Sp. z o.o. w Miedzyrzecu Podlaskim