XI edycja Bialskiej Ligi Szachowej – Turniej w Rokitnie

Przedostatni, siódmy turniej Bialskiej Ligi Szachowej edycji 2018/2019, szachiści z powiatów bialskich i radzyńskiego, rozegrali w Rokitnie. Honorowymi Patronami są: Starosta Bialski, i Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Turnieje Bialskiej Ligi Szachowej są współfinansowane przez Powiat Bialski i Fundację Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe dla Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego w ramach programu „Bank Młodych Mistrzów Sportu”.

Turniej w Rokitnie otworzył Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Żuka. Pan Wójt serdecznie przywitał wszystkich uczestników, wyraził zadowolenie, iż Bialska Liga Szachowa po raz trzeci zawitała do Rokitna  i życzył wszystkim osiągnięcia jak najlepszych wyników. W turnieju wzięło udział 71 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach.

Wśród najmłodszych uczestniczek, uczennice oddziałów 0 – 2 szkół podstawowych, po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Drugie miejsce wywalczyła Julia Golec z SP nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecie Joanna Wedziuk z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski z SP nr 1 w Terespolu, przed Jakubem Prokopiukiem z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Trzeci był Maciej Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W turnieju głównym w grupie uczennic klas 3 – 6 po raz kolejny wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Tuż za nią uplasowała się Anna Oleksiuk z SP w Rogoźnicy, a trzecie miejsce zajęła Karolina Tymoszuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W grupie uczniów klas 3 – 6 zwyciężył Bartosz Walaszek z SP w Czemiernikach, przed Bartoszem Harasimem z SP 2 w Radzyniu Podlaskim i Aleksandrem Nakaziukiem z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Klasyfikację uczennic starszych klas szkoły podstawowej wygrała Patrycja Waszczuk z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród chłopców, pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Najlepszych szachistów turnieju w Rokitnie udekorował medalami Wójt Gminy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki..

Na ósmy i zarazem ostatni turniej Bialskiej Ligi Szachowej zapraszamy 13 kwietnia 2019 roku do Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.