II Powiatowy Spływ Kajakowy na orientację

spływ kajakowy 2

14 czerwca 2020 roku odbył się II Powiatowy Spływ Kajakowy na orientację. Kilkudziesięciu uczestników po rejestracji i otrzymaniu numerów startowych rozpoczęło pływanie po rzece Zielawie w Wisznicach. Pokonali trasę 21 km w trudnych warunkach. Na przeszkodzie mieli powalone drzewa, liczne zatory oraz tamy. Po dotarciu do Studzianki po ponad 6 godzinach załogi miały za zdanie odnaleźć 20 punktów w terenie i rozwiązywać zagadki w oparciu o mapę i kartę marszu. Meta znajdowała się w Muzeum Wsi Podlaskiej. Tu można było zobaczyć eksponaty zgromadzone przez Muzeum ale i odpocząć a ponadto dla zawodników przewidziano właśnie tutaj posiłek po zawodach.

Po ponad 9 godzinach zawody w kategorii indywidualnej wygrał zawodnik z Białej Podlaskiej. W kategorii mix triumfowali zawodnicy z Lubartowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy a zwycięzcy nagrody.