IX Tatarska Piątka-zapraszamy!!

W ramach „XII Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną”, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Łomazy i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają do startu w „IX-tej Tatarskiej Piątce”.

3 lipca 2020

16:00 Warsztaty genealogiczne dla dzieci i młodzieży Łukasz Węda (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlach): „Jak szukać swoich przodków”/świetlica
18:00 Warsztaty genealogiczne z degustacją i wykładem „Czy mam tatarskich przodków?” Łukasz Węda (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)/świetlica

4 lipca 2020

10:00 Rodzinny Spływ Kajakowy rzeką Zielawą z Jusak-Zarzeki do Studzianki

11:00-18:00 Drzwi Otwarte Muzeum Wsi Podlaskiej Studzianka 71

15:00 Odczytywanie tatarskich nagrobków na cmentarzu zajęcia plastyczno-grafologiczne Łukasz Węda (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)
17:00 Warsztaty łucznictwa tradycyjnego

20:00 Wieczorne pływanie kajakiem po Zielawie/zapisy

5 lipca 2020

9:00 Otwarcie Biura Zawodów w szkole

10:00 Przemarsz spod muralu tatarskiego na cmentarz tatarski i zwiedzanie z przewodnikiem

11:30 Tatarskie bieganie dla dzieci/przy szkole

12:00 Start biegu Tatarska Piątka i marsz Nordic Walking/zapisy elektroniczne https://dostartu.pl/ix-tatarska-piatka-v4387.pl.html

13:30 XII Tatarski Turniej Rodzinny/zapisy

14:30 Rozdanie nagród/przy świetlicy

15:30 Gra terenowa poszukiwanie Tatarskiego Skarbu II/

18:00 Spotkanie integracyjne przy ognisku koło świetlicy

Ponadto: wystawa „Tatarskie rody-Okmińscy”, strzelanie z łuku, przejażdżki konno, Echo Studzianki, kuchnia tatarska.