Mistrzostwa Polski Zalesie 2021

Po raz 14 zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w przysiadach, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Mistrzostwa zostały zorganizowane zgodnie z rygorami  Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i  Trójboju  Siłowego w związku z Covid-19. W rywalizacji wzięło udział 215 zawodników. Ustanowiono wiele rekordów Polski mimo trudności związanych z przygotowaniem się do startów z powodu zamkniętych siłowni. Mistrzostwa były eliminacjami do Mistrzostw Świata,  które odbędą się w dniach 18-24.10.2021 r. w Pabianicach.

Organizatorami zawodów byli:

Urząd Gminy w Zalesiu,

ULPKS „Gaj” w Zalesiu,

GOK w Zalesiu,

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Białej Podlaskiej z/s w Zalesiu.

Franciszek Szabluk reprezentujący Powiat Bialski przystąpił do rywalizacji zdobywając I miejsce  w kat. masters 60-64 kat wag 100kg  EQ, uzyskując wynik 210 kg oraz I miejsce w kat. open i masters + 50 lat.

Zarząd ULPKS „Gaj” w  Zalesiu dziękuje strażakom z OSP w Zalesiu za ich pomoc, zarówno przez rozstawienie namiotów, jak i przy ochronie zawodów. Namioty dały możliwość zachowania należnego dystansu na sali, gdzie odbywały się zawody.

materiał:  F. Szabluk