X JUBILEUSZOWY POWIATOWY RAJD ROWEROWY im. JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO JUŻ ZA NAMI!!!

Piękna, słoneczna pogoda ☀️ cudowna atmosfera, wspaniali uczestnicy 🥰 Tak możemy podsumować 🚴‍♀️🚴‍♂️ X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego 🚴‍♂️🚴‍♀️

W sobotę, 7 sierpnia już po raz dziesiąty 150 – ciu miłośników turystyki rowerowej przemierzyło blisko 4️⃣0️⃣ – sto kilometrową trasę po malowniczych terenach gminy Sosnówka.

Na początku każdy z rowerzystów otrzymał pakiet startowy, który składał się w tym roku z butelki wody, odblasku i koszuli sportowej z logo rajdu.

Jak co roku wręczone zostały nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszym uczestnikiem została Łucja Patrejko (2 lata i 10 miesięcy), która przejechała rajd w foteliku na rowerze taty. Natomiast najmłodszym uczestnikiem rajdu, który przejechał samodzielnie na rowerze całą trasę, został Marcel Mikulski (5 lat i 8 miesięcy). Najstarszym uczestnikiem rajdu został zaś 76 – letni Zygmunt Mazurek z Rossosza.

Na zakończenie nagrodzono uczestników, którzy uczestniczyli w Powiatowym Rajdzie Rowerowym im. J.I. Kraszewskiego nieprzerwanie od 10 lat.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy Patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wydarzenie wzięło również udział w programie „Warto Być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Głównym celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Patronat medialny nad rajdem objęli: Radio Biper, Słowo Podlasia , Podlasianin oraz Biała24.

Materiał i zdjęcia: GOK Sosnówka